Mielno atrakcje

Niewielkie nadmorskie miasteczko oddalone o niespełna 13 kilometrów od Koszalina. Tym letnim bałtyckim kurortem jest Mielno. Jak przystało na modną nadmorską miejscowość wypoczynkową, na przybyłych tu gości czeka wiele atrakcji.

Plaża w Mielnie

Najważniejszym miejsce w każdym nadmorskim mieście jest plaża. Dokładnie tak samo jest w Mielnie. Szeroka na 30 do 40 metrów plaża ciągnie się na wschód aż do Unieścia, a na zachodzie łączy się z plażą w Chłopach. Wzdłuż nadmorskiego brzegu wytyczone są strzeżone kąpieliska z czuwającymi nad ich bezpieczeństwem ratownikami. Plaża w Mielnie jest niezwykle przyjaznym miejscem z bardzo czystym piaskiem. Wejście do morskiej wody jest także bardzo przyjemne. Tuż przy samym brzegu morskim znajduje się niewiele drobnych kamieni odsłanianych przez morskie fale. Plaża jest w pełni wyposażona w toalety, wypożyczalnię leżaków.

Promenada nadmorska

Wzdłuż plaży od strony lądu biegnie długa na ponad 3 kilometry promenada. Zaczyna się ona w centrum Mielna i prowadzi aż do rybackiej osady w dzielnicy Mielna, Unieścia. Promenada posiada oświetlenie co może skłaniać do długich, bezpiecznych, wieczornych spacerów.

Atrakcje Jeziora Jamno

Mielno to nie tylko morski brzeg, Jest tu również jezioro stanowiące południowo-wschodnią granicę miasta. Jezioro nosi nazwę Jamno. Jest ono oddzielone od morza wąskim paskiem mierzei. Zwolennicy uprawiania sportów wodnych mogą się tu realizować. Wokół jeziora znajdują się liczne przystanie, oferujące wypożyczenie skuterów wodnych, rowerów wodnych, kajaków i innego sprzętu pływającego. Dla osób bardziej leniwych do dyspozycji są statki turystyczne proponujące rejsy wycieczkowe po wodach jeziora.

Kite Mielno

Dla osób parających się bardziej ekstremalnymi zajęciami niż opalanie w Mielnie zakosztować można kitesurfingu. Jeśli ktoś nie posiada własnego sprzętu do uprawiania tego sportu, może go wynająć w którejś z wypożyczalni. Dla wszystkich chętnych istnieje możliwość skorzystania z krótkich szkoleń wprowadzających w ten pasjonujący sport.

Park Linowy Tukan

Jest to miejsce dla osób pragnących zaznać sporej dawki gimnastyki połączone z nie mniejszą dawką adrenaliny. Dla odważnych przygotowano 4 trasy główne plus jedna trasa tak zwana rozgrzewkowa. Trasa rozgrzewkowa znajduje się pół metra nad ziemią. Każda z tras ma określoną skalę trudności i każdy może wybrać najbardziej mu odpowiadającą. Wszystkie trasy posiadają odpowiednie zabezpieczenie i osoby sprawujące nad nimi nadzór.

Laserowy Labirynt

Zupełna nowość na polskim rynku. Ciekawe połączenie zdolności koncepcyjnego myślenia przestrzennego z dużą dawką elementów ekstremalnej gimnastyki. Cała sprawa polega na tym aby pokonać odpowiedni odcinek przestrzeni najeżonej strumieniami laserowymi. Pokonując laserowe przeszkody można się poczuć jak filmowi złodzieje kradnący skarby z najeżonego laserowymi barierami potężnego sejfu. Oczywiście wiązki laserowe nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa dla uczestników zabawy. Wszystko to odbywa się przy dźwiękach specjalnej muzyki.

Zabytki Mielna

W samym mieście nie ma zbyt wielu zabytków, a właściwie jest tylko jeden. Jest to kościół pochodzący z XV wieku. Wokół niego znajdują się pozostałości po fosie co może świadczyć, że budowla ta spełniała w przeszłości także funkcje obronne. Budowla zachowuje gotycki styl wyrażający się między innymi tym, że został on zbudowany z kamienia polnego i częściowo z czerwonej cegły.

Latarnia morska w Gąskach

W odległości kilku kilometrów na zachód od Mielna w miejscowości Gąski znajduje się latarnia morska. Jest to ciekawy obiekt związany z nawigacją morską. A jeszcze ciekawsze jest to, że kiedy budowano latarnię w latach 1876-1878, materiały do jej budowy dostarczano drogą morską. Rozładunek statków umożliwiał specjalnie do tego celu wybudowany drewniany pomost. Po zakończeniu budowy pomost został rozebrany.

Ścieżka edukacyjna nad jeziorem

W miejscu starego wysypiska śmieci zlokalizowano ścieżkę edukacyjną. Oczywiście wysypisko śmieci zostało zrekultywowane. Ścieżka ma spełniać rolę edukacyjną. Wzdłuż jej trasy usytuowano liczne tablice informujące o różnych rodzajach odpadów i o czasie ich neutralizacji w przyrodzie. Przemierzając trasę ścieżki i czytając znajdujące się na tablicach napisy można się bardzo dużo dowiedzieć na temat różnych odpadów i o ich wpływie na środowisko człowieka.